Kretsmästerskap Älg 2015

 

Lagtävlan.
Brattfors Jaktklubb 171 poäng
Mattias Haglund 60, Johan Lind 59, Jonny Lind 52

Rämmens Jaktklubb lag 1 168
Angelica Johansson 58, Linda Johansson 56, Kajsa Johansson 54

Sandsjön Vvo 166
Fredrik Jonasson 57, Jan Andersson 56, Henrik Skalare 53

Rämmens Jaktklubb Lag 2 166
Bengt-Olof Eriksson 58, Lars-Erik Johansson 54,Robin Rimbjer 54

Gränästes Jaktlag 163
Kurt Tranberg 57, Peter Tranberg 55, Ulf Tranberg 51

Lönnhöjdens Vvo 163
Carina Magnil 59, Hans Magnil 54, Patrik Magnil 50

Nordmarkshyttan Vvo Lag 2 156
Tryggve Myhrén 53, Bertik Bengtsson 52, Stig Berglund 51

Nordmarkshyttans Vvo Lag 1 146
Ola Stark 54, Johan Åkerlind 48, Bo Arvidsson 44

Grundsjön Vvo 127
Daniel Schlag 49, Erik Rosö 44, Markus Wennerlöv 34

Damer.                                                                       Senior.
Linda Johansson Rämmen                 38(56)            Mattias Haglund Brattfors        38(60)
Camilla Bengtsson Nordmark            35(49)            Peter Tranberg Gränäset           37(55)
Angelica Johansson Rämmen            32(58)             Fredrik Jonasson Sandsjön      35(57)
Carina Magnil Lönnhöjden                 29(59)             Bo Arvidsson Nordmark           33(44)
Kajsa Johansson Rämmen                  27(54)              Daniel Schlag Grundsjön          32(49)
Petra Schlag Grundsjön                       26(44)             Johan Lind Brattfors                  31(59)
Veteraner.                                                                  Krister Tranberg Påland            31(58)
Bengt-Olof Eriksson Rämmen           40(58)             Carl Tranberg Gränäset              30(50)
Tryggve Myhrén Nordmark                38(53)              Johan Åkerlind Nordmark        29(48)
Jonny Lind Brattfors                            37(52)              Steffen Petersen Grundsjön       27(52
Kurt Tranberg Gränäset                      36(57)              Ola Stark Nordmark                    26(54)
Hans Magnil Lönnhöjden                   36(54)              Kristoffer Skålberg Rämmen      22(48)
Bertil Bengtsson Nordmark                30(52)             Robin Rimbjer Rämmen              21(54)
Lars-Erik Johansson Rämmen          28(54)              Björn Engström Brattfors            18(28)
Stig Berglund Nordmark                     27(51)               Asko Sarap Sandsjön                    13(29)
Gerhard Ehlers Nordmark                   23(47)              Henrik Skalare Sandsjön                 (53)
Leif Eriksson Rämmen                         22(42)              Ulf Tranberg Gränäset                      (51)
Jan Witteberg Nyhyttan                       19(49)               Patrik Magnil Lönnhöjden              (50)
Jan Andersson Sandsjön                      (56)                   Markus Wennerlöf Grundsjön        (34)
Erik Rosö Grundsjön                             (44)

Totalmästare bästa resultat oavsett klass
Bengt-Olof Eriksson Rämmen 40 poäng av 40 möjliga.